صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMWorks

صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS PMWorks

چگونه برای یک درخواست کار، چندین دستور کار تعمیرات صادر شود؟ و آن را برای انجام به گروه های کاری مختلف ارجاع داد؟. در مقاله صدور درخواست کار تعمیرات در نرم افزار pmworks متوجه شدیم که چگونه باید یک درخواست کار را صادر کرد. در این مقاله برای یک درخواست کار، دستور کار های مختلف را صادر و به گروه‌های مربوطه ارجاع دهیم.

وبینار آموزشی «کاربرد فرم های درخواست کار و دستور کار در محاسبه شاخص های قابلیت اطمینان MTBF MTTR MTTF» میتواند بسیار در این زمینه به شما کمک کند.


آیا می توان برای یک درخواست کار، چندین دستور کار تعمیرات صادر کرد؟

بسیاری از نرم افزارها شما را مجبور میکنند که به ازای هر دستور کار، یک درخواست کار در نرم افزار صادر کنیم. اما در نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMWorks شما میتوانید برای هر درخواست کار، دستورکارهای مختلف صادر و به گروه های کاری مربوطه ارجاع دهید.

صادر کردن چندین دستور کار تعمیرات مختلف روی یک درخواست کار، چه مزیتی دارد؟

علاوه بر اینکه از پیچیده شدن و دوباره کاری جلوگیری میکند، مهم ترین مزیت آن اصلاح ساختار گزارشات است. به طور مثال تصور کنید یک خرابی اتفاق افتاده که نیاز به ۳ دستورکار دارد. اگر بتوانیم برای این توقف یک درخواستکار و ۳ دستورکار تعمیرات صادر کنیم، در گزارش انتهای ماه، یک توقف داریم که برای آن یک درخواستکار و ۳ دستورکار صادر شده است.

اما اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم، در گزارش ما ۳ توقف، ۳ درخواست کار و ۳ دستورکار ثبت میشود که اشتباه است.

فهرست محتوی این مقاله:

  • مروری بر صدور درخواست کار تعمیرات در نرم افزار cmms pmworks
  • صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار pmworks
  • صدور چند دستور کار برای یک درخواست کار تعمیرات
  • مشاهده و دانلود فیلم صدور دستورکار  تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMWorks
  • دانلود فایل PDF مقاله
  • دانلود پادکست مقاله

۱٫ مروری بر صدور درخواست کار تعمیرات در نرم افزار cmms pmworks

در مقاله قبلی در خصوص صدور درخواست کار تعمیرات صحبت کردیم و گفتیم که چطور آن را برای صدور درخواست کار آماده کنیم. همینطور درباره گردش کار و تایید سرپرست هم صحبت کردیم. حالا به مرحله ای رسیدیم که میخواهیم برای ثبت دستورکار تعمیرات اقدام کنیم.

قبل از این مرحله نگاه کوتاهی داشته باشیم به فرایند صدور درخواست کار. در ابتدا ما تجهیز خودمان را انتخاب میکنیم. از بین خرابی هایی که قبلا برای این تجهیز استاندارد کرده ایم، خرابی مورد نظر را انتخاب کرده و سپس نوع درخواست، اولویت درخواست، زمان خرابی و توضیحات لازم را در نرم افزار ثبت میکنیم.

در این مرحله درخواست ما ثبت شده و میتوانستیم برای تغییر وضعیت آن اقدام کنیم. به طور مثال یک درخواست کار در وضعیت «انتظار برای تایید سرپرست» است و ما آن را به «انتظار برای دستور برنامه ریزی» تغییر میدهیم.

صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS PMWorks

۲٫ صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار cmms pmworks

حالا که به اینجا رسیده ایم، باید برای آن دستورکار صادر کنیم. مدیر یا سرپرست یا هر فردی که مسئول این درخواست است، آن را بررسی کرده و برای آن دستور صادر میکند. برای این کار میتواند دپارتمان مخصوص به آن را مشخص کند. کدام واحد کاری (مکانیک، برق یا غیره) باید روی این درخواست، کار کنند؟

همچنین مشخص میکنیم که در چه بازه زمانی این کار باید انجام شود؟ بعد از این کار وضعیت درخواست کار به طور خودکار به «در حال انجام» تغییر پیدا میکند. همینطور یک دستورکار برای واحد مربوطه تعریف شد که باید در بازه زمانی مشخص انجام شود.

۳٫ صدور چند دستور کار برای یک درخواست کار تعمیرات

اما نکته مهم اینجاست که گاهی اوقات درخواست کاری صادر میشود که نیاز هست چندین دپارتمان روی آن کار کنند. به همین خاطر نیاز است که برای یک درخواست کار، چندین دستورکار صادر شود. خیلی از نرم افزارها شما را مجبور میکنند تا در این موارد به ازای هر دستور کار، یک درخواست کار صادر کنید.

اما زمانی که ما به این شکل دستورکار تعمیرات صادر کنیم، گزارشات ما با مشکل مواجه میشود. باید توجه کنیم که در چنین حالتی، در واقع یک درخواست کار اتفاق افتاده، ولی به خاطر محدودیت هایی که سیستم دارد، مجبوریم چند درخواست کار ثبت کنیم و هرکدام را به یک دپارتمان کاری بفرستیم. در زمان گزارشگیری ممکن است با این مشکل مواجه شویم که تعداد درخواست کارها بیش از تعدادی باشد که واقعا اتفاق افتاده است.

اما در نرم افزار pmworks ما میتوانیم به ازای هر درخواست کار، چند دستور کار تعریف و ثبت کنیم. در این حالت هرکدام از واحدهای مسئول، میتوانند دستورکارهای مربوط به خود را ببینند و پس از انجام، گزارش آن را در نرم افزار وارد کنند.

با توجه به گزارشی که برای دستورکار نوشته میشود، وضعیت دستورکار تغییر میکند. به طور مثال اگر وضعیت یکی از دستورکارها را به حالت «انجام شد»، «منتظر قطعه» یا غیره تغییر دهیم، وضعیت درخواست کار هم مطابق آن تغییر خواهد کرد.

با این روش ما میتوانیم گردش کار خوبی را در سازمان داشته باشیم و مدیریت کنیم. همینطور این روش میتواند در قسمت گزارشات بسیار به ما کمک کند.

صدور دستور کار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS PMWorks

۴٫ مشاهده و دانلود فیلم

دانلود فیلم صدور دستورکار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMWorks با کیفیت بالا

۵٫ دانلود فایل PDF مقاله

دانلود مقاله صدور دستورکار تعمیرات در نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMWorks به فرمت پی دی اف PDF

۶٫ دانلود فایل صوتی پادکست نگهداری و تعمیرات

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] گزارشات تهیه شود؟ بعد از صدور درخواست کار تعمیرات و صدور دستورکار تعمیرات در نرم افزار cmms pmworks، به مرحله ثبت گزارش دستورکارها […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.